Advanced Marksmanship Course

V auguste milsim-portál s tímom 2nd Battalion, 8th Marines, Echo Company reenacted, pripravili komplexné strelecké cvičenie na starej strelnici v Dubnici pre každého airsofťáka ale aj civilistu ktorý mal záujem.  Cvičenie bolo zamerané na zvládnutie základných a komplexných streleckých a bojových zručností jednotlivca a dvojice s dlhou zbraňou, nácvik zručností, manipulácie s dlhou zbraňou a vedenia streľby z rôznych polôh. 

Na úvod bol nástup, kde bol každý oboznámení so základmi používania dlhej zbrane, manipulácie a bezpečnosti, ďalej rekapitulácia činnosti počas cvičenia. Dvojitý výstrel so zaujatím streleckej polohy, vynútené bojové prebíjanie, automatická streľba, prenášanie cieľov bez alebo s prekročením, streľba z ľahu, streľba s oporou, z krytu, kompletné prehodenie zbrane. Toto je len zlomok cvičení, ktoré sa precvičovali.Cvičenie pod dozorom tímu 2nd Battalion, 8th Marines, Echo Company reenacted bolo profesionálne pripravené a zorganizované a hlavne cvičenie bolo bez účastníckeho poplatku čo vnímam ako veľké plus.  Cvičenie všetkých zúčastnených veľmi obohatilo, vzájomným diskutovaním, predávaním svojich skúseností a zručností.  Vzájomné spoznanie okolitých ale aj vzdialených tímov bol bonus cvičenia. Cvičenia sa zúčastnili členovia tímov Wolfpack, VDV Wolf Troops a 2nd Battalion, 8th Marines, Echo Company reenacted. 

Tri tímy, desať hodín, 38 °C a cez 10 000 gulí, takto sa dá zhrnúť spoločný strelecký kurz. Keďže našim cieľom je zlepšovať úroveň Airsoftu na Slovensku pre všetkých ktorý majú o to záujem, sme sa rozhodli že kurz bude bezplatný. Účelom bolo naučiť účastníkov kurzu základom zaobchádzania s dlhou airsoftovou zbraňou typu AR15 a AK. Plánovanie a príprava zabrala skoro celý mesiac, bolo potrebné nakúpiť materiál, vyrobiť terče, pripraviť a pokosiť strelnicu a samozrejme tam všetko doviesť. Pracovať celý týždeň v tom neskutočnom teple dalo naozaj zabrať, veľká vďaka patrí rodine Bugárovcov ktorý nám s prípravou veľmi pomohli. Radi by sme taktiež poďakovali tímu Wolfpack Handlová a VDV Wolf Troops z Banskej Bystrice za účasť, a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu. Kurz bol rozdelený do 3 fáz, po každej fáze nasledovala séria streleckých cvičení. Strelci sa museli počas každého cvičenia sústrediť na cieľ o veľkosti papiera A4 a tam aj umiestniť väčšinu svojich zásahov. Precvičovala sa hlavne streľba na krátke vzdialenosti (do 30 metrov) keďže absolútna väčšina stretnutí v Airsofte prebieha práve na túto vzdialenosť. Streleckého inštruktora robil kadet I. ročníka Akadémie ozbrojených síl generála M.R.Štefánika, vojak 1. stupňa v prípravnej štátnej službe Michal Kozmon. I. Fáza kurzu bola zameraná hlavne na teoretickú prípravu bezpečného ovládania zbrane, správneho streleckého postoja, správneho držania zbrane, zaujatia pohotovostnej polohy, nahadzovania a prilícenia, mierenia a spúšťania.

Ďalej sa precvičovalo nabíjanie a prebíjanie, rýchla dvojrana a rôzne strelecké polohy. II. Fáza bola zameraná na komplexnejšie ovládanie zbrane, a to streľbou s prenášaním na viacej cieľov, streľbou z poza prekážky, správnou oporou zbrane v kryte a kompletným prehodením zbrane do opačného ramena. III. Fáza bola tou najnáročnejšou, precvičovala sa streľba zo zastávky a hlavne streľba za pohybu, začínalo sa najprv pomaly, taktickou chôdzou a postupne sa zrýchľovalo až na šprint. Všetkých účastníkom sa podarilo zvládnuť preberané problematiky na výbornú a nastrieľať perfektné výsledky. Dúfame že si účastníci zo sebou zobrali kopu nových informácií a skúsenosti ktoré budú môcť potom využívať na akciách alebo predávať ďalej. Ešte raz Vám všetkých zúčastneným ďakuje tím 2/8th Marines, Echo Company reenacted za to že ste prišli. Semper Fidelis.

Comments

comments

Jedna odpoveď na „Advanced Marksmanship Course“

Nie je možné pridávať komentáre.